Перейти до вмісту


День охорони праці у 2018 році

     З нагоди відзначення Дня охорони праці  в Україні  26 квітня у читальній залі Будівельного коледжу ЖНАЄУ проведено зустріч із працівниками Управління Державної служби праці у Житомирській області та страховим експертом Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.
     Директор Будівельного коледжу ЖНАЄУ  Ксюковський В.Л.  представивши гостей, учасників такого важливого заходу, адже цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління»  є досить актуальним і для студентської молоді. Зосередивши увагу на важливості охорони праці для майбутніх працівників, адже виробнича травма, яку молодий чоловік отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями. Ознайомивши з розділом «Охорона праці» сайту Будівельного коледжу, де можна скористатися корисними порадами щодо безпеки студентів та працівників коледжу, регламентуючими документами з охорони праці тощо.
    Про особливості відзначення  Всесвітнього дня охорони праці  в світі та, зокрема, в Україні,  ознайомивши викладач коледжу  Полюх В.М. , який також продемонстрував фото- та відео сюжети, традиційно проведених з цієї нагоди заходів у коледжі минулих років.
    Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Житомирській області Пономарчук В.Е. ознайомив з сайтом «Управління» та основні напрямки діяльності, провів аналіз виробничого травматизму, зокрема в будівельній галузі Житомирської області, передав коледжу відбірку журналів «Охорона праці». Доповнили виступ його колеги, які зосередили увагу на санітарно-гігієнічних умовах праці та  професійних захворюваннях, основних правилах електробезпеки.
   Страховий експерт з охорони праці Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Колос М.П. показав в діаграмах, статистичних даних діяльність цього управління щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві у Житомирській області.
   Студент групи 122 Навроцький Володимир підготував змістовну презентацію «Охорона праці очима студентів», особливо розкривши роль роботодавця за створення безпечних та комфортних умов праці для молодих працівників у віці до 24 років, які ще не обізнані та не адаптовані до виробничих умов.
   Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. Впродовж п’яти років студенти коледжу приймають активну участь у ньому. За результатами оцінки журі конкурсу переможцем став студент групи 29/30а Жданов Віталій за виконаний плакат «Охорона праці в будівництві».
   У конкурсі відеороликів «Охорона праці XXI століття», оголошеного журналом «Охорона праці», переможцями стали студенти групи 29/30а Матвійчук Ольга, Кулай Андрій та Камінська Вікторія, які підготували відеофільм «Будівельний майданчик XXI століття».
   Присутні студенти  та працівники коледжу висловили подяку представникам державних установ та організаторам заходу щодо висвітлених питань з охорони праці, які розкрили головні напрямки профілактики виробничого травматизму.

Викладач Полюх Віктор МиколайовичДень охорони праці у 2017 році

 27 квітня 2017 року в Будівельному коледжі ЖНАЕУ було проведено круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який традиційно відзначається 28 квітня.
    Учасниками круглого столу були: начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, транспорті та зв’язку Пономарчук В.Е.; страховий експерт з охорони праці  Управління виконавчої дирекції  фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Житомирській області Олексієнко В.В.; представники студентських груп 119, 120, 4од та окремі студенти  четвертого курсу; викладачі коледжу.
    Про особливості проведення Всесвітнього дня охорони праці, який  у 2017 році проводитиметься під гаслом:  «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці» , проінформував викладач коледжу  Полюх В.М. , який також продемонстрував фото- та відео сюжети, традиційно проведених з цієї нагоди заходів у коледжі минулих років.   
    Аналіз виробничого травматизму, зокрема у будівельній галузі Житомирської області, провів  начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, транспорті та зв’язку  Управління Держпраці у Житомирській області  Пономарчук В.Є.  Страховий експерт з охорони праці Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Житомирській області  Олексієнко В.В. показавши в діаграмах, статистичних даних діяльність цього управління щодо запобігання несчастним випадкам на виробництві в Житомирській області.
    На завершення заходу серед студентів було проведено  віртуальне моделювання виробничих ситуацій та оцінено безпосередню долю студентів у їх вирішенні.
    Студенти коледжу висловили благодарність представникам державних установ з охорони праці, які  розкрили головні напрямки профілактики виробничого травматизму.

Викладач Полюх Віктор Миколайович
День охорони праці у 2014 році

День охорони праці у 2013 році